Kto sme vo Vasco?

Vasco sa zrodilo z jednoduchého, ale silného zámeru: aby si ľudia navzájom rozumeli.

number one

Náš príbeh

Spoločnosť Vasco založil v roku 2008 Maciej Góralski, obchodník a zdravotník, ktorý videl skutočnú a hmatateľnú potrebu elektronických prekladačov. S týmto cieľom sa naša spoločnosť rozrástla a stala sa jedným z lídrov na trhu prekladových riešení.

Snažíme sa napĺňať tento cieľ tým, že každý deň prekonávame jazykové bariéry. Našou najdôležitejšou úlohou je uľahčiť komunikáciu pre všetkých ľudí hovoriacich rôznymi jazykmi. S našimi zariadeniami môžu ľudia zabudnúť na nedorozumenia a sústrediť sa na nové výzvy, objavovanie sveta a rozvoj svojho podnikania.

Sme hrdí na to, že sme zašli tak ďaleko. Vasco bolo spočiatku len malou skupinou nadšencov, ktorí chceli spopularizovať prekladové zariadenia. Teraz naša spoločnosť pozostáva z takmer 200 jednotlivcov z 20 krajín a 4 kontinentov. Navrhujeme, vyrábame a predávame všetky naše zariadenia, keďže sa špecializujeme na lingvistiku, dizajn a vývoj softvéru.

Okrem individuálnych klientov podporujeme viaceré organizácie, verejné aj súkromné. Zabezpečujeme prekladače do výrobných liniek, hotelov, reštaurácií, škôl a nemocníc.

Vasco v rokoch

  • Uvedenie na trh Vasco

  • Otvorenie internetových obchodov v Nemecku, Francúzsku, Spojenom kráľovstve, Taliansku a Španielsku

  • Prvý prekladač Vasco Translator

  • Prvý prekladač Vasco Traveler

  • Otvorenie online obchodov v USA, Maďarsku, Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku

  • Uvedenie Vasco Mini 2

  • Otvorenie predajní vo Švédsku, Nórsku a Fínsku

  • Uvedenie Vasco Translator M3

  • Otvorenie obchodu v Japonsku

  • Uvedenie Vasco Translator V4

Naše poslanie

„Keď prehovoríte k človeku jazykom, ktorému rozumie, hovoríte k jeho hlave. Keď k nemu prehovoríte jeho vlastným jazykom, hovoríte s jeho srdcom."

Nelson Mandela

Vasco znamená ľudia

ceo

Maciej Góralski

Zakladateľ a generálny riaditeľ

linkedin

director business

Radosław Studnicki

Riaditeľ obchodného rozvoja

linkedin

head of software

Tomasz Stomski

Riaditeľ vývoja produktov

linkedin

Zoznámte sa s naším zakladateľom a generálnym riaditeľom

Maciej Góralski, zakladateľ a majiteľ spoločnosti, je absolventom viacerých odborov ako Financie, Marketingový manažment a Lekárska veda. Cestovanie a zdravotná záchrana sú Maciejovými vášňami, a preto boli jeho inšpiráciou pri nápadoch a riešeniach používaných v zariadeniach Vasco.

„Pracoval som ako dobrovoľný záchranár na pohotovostnom oddelení nemocnice. Tam som viac ako kedykoľvek predtým videl dôležitosť rýchlej a presnej komunikácie. Nezáleží na tom, kde sa nachádzate, doma alebo v zahraničí, efektívna komunikácia je v mnohých situáciách kľúčová."

Zrodila sa myšlienka propagovať prekladové riešenia. Maciej začal jednoduchým predajom zariadení, ktoré sú už dostupné na trhu. Časom a získanými skúsenosťami sa však ukázalo, že je potrebné dosiahnuť väčší cieľ.

A tak sme vo Vasco začali s výrobou našich originálnych zariadení.

Spoznajte nás lepšie

Mohli by sme sa hodiny rozprávať o tom, čo nás poháňa a robí z Vasco viac než len skupinu kolegov. Pevne však veríme, že obrázok vydá za tisíce slov. A tak je to aj v tomto prípade.