Kedy ísť na Kubu?

Staré autá jazdiace po ulici na Kube.
8 augusta 2023

Pravdepodobne mnohí z nás sa niekedy opýtali: „Kam na dovolenku na Kubu?“. Otázka „Kedy na dovolenku na Kubu?“ však môže byť ešte dôležitejšia.

So svojimi krásnymi plážami, podmanivými atrakciami a množstvom lákavých letovísk ponúka Kuba nezabudnuteľný zážitok pre cestovateľov, ktorí hľadajú oddych, dobrodružstvo a kultúru.

Nie každé ročné obdobie je však vhodné. Kedy je najlepšie ísť na Kubu?

Podľa nášho názoru — november.

Kuba v novembri môže byť najlepšou verziou samej seba. Celý mesiac ponúka teplé počasie, ale s príjemnou teplotou. Je začiatok obdobia sucha a plážové strediská ponúkajú množstvo obľúbených atrakcií, ktoré môžu byť počas iných mesiacov nedostupné.

Ak sa teda stále pýtate „kam na dovolenku v novembri“, môžete sa zastaviť a jednoducho ísť na Kubu .

Cayos de Villa Clara, Havanský festival klasickej hudby a ďalšie atrakcie na vás čakajú na tomto malebnom karibskom ostrove.

Keď už vieme, kedy je najlepšie ísť na Kubu, môžeme prediskutovať nasledovné:

  • Aké je počasie na Kube v novembri?
  • Aká je od novembra teplota na Kube?
  • Kam na dovolenku v novembri na Kube?
  • Kuba v novembri: najobľúbenejšie atrakcie.
  • All inclusive rezorty na Kube.
  • Aké sú ďalšie tropické novembrové destinácie?

Bez ďalších okolkov začnime a dozvieme sa viac o poveternostných podmienkach na Kube, kubánskej hudbe, hlavnom meste krajiny a ďalších.

Malebná pláž na Kube pri západe slnka.

Počasie na Kube v novembri

Aká je teplota na Kube v novembri?

Mnoho ľudí sa snaží zistiť, aké je počasie na Kube v novembri. Prečítajte si nasledujúci odsek a dozviete sa viac!

Kuba v novembri ponúka príjemné teploty a priaznivé podmienky pre outdoorové aktivity. Priemerná teplota na Kube sa počas novembra pohybuje medzi 25 °C až 29 °C, čo poskytuje cestovateľom pohodlnú a príjemnú klímu.

Zrážky

November spadá do obdobia sucha na Kube s výrazne nižšími zrážkami v porovnaní s letnými mesiacmi, ktoré spadajú do obdobia dažďov.

Zrážky sú vo všeobecnosti nízke, s priemerom 60 – 80 mm zrážok rozptýlených počas niekoľkých dní. Vždy je však dobré zbaliť si ľahkú dáždnik alebo bundu do dažďa, pretože sa môžu vyskytnúť krátke prehánky.

Vlhkosť

V novembri sa vysokej vlhkosti na Kube nemusíte báť.

Úrovne vlhkosti v novembri sú vo všeobecnosti nižšie ako počas vrcholných letných mesiacov, čo poskytuje cestujúcim pohodlnejšiu a príjemnejšiu atmosféru.

Slnečný svit

Kuba si v novembri užíva dostatok slnečného svitu, priemerne 7-8 hodín slnečného svitu denne. To poskytuje dostatok príležitostí na objavovanie vonku, relax na plážach a zapojenie sa do rôznych outdoorových aktivít, pretože denné teploty sú naozaj príjemné.

Celkovo november ponúka príjemnú klímu na objavovanie pulzujúcich miest krajiny, krásnych pláží a kultúrnych atrakcií.

Panoráma kubánskeho mesta.

Kam na dovolenku v novembri na Kube?

Na otázku, kam na dovolenku v novembri na Kubu, môže byť ťažké odpovedať, najmä ak túto karibskú krajinu nepoznáte.

Pri plánovaní návštevy Kuby v novembri sa však oplatí preskúmať niekoľko fantastických destinácií.

Takže, kam ísť na Kube v novembri? Prečítajte si nižšie, aby ste sa dozvedeli o absolútnych miestach, ktoré musíte navštíviť:

Varadero

Ak hľadáte nedotknuté pláže a tyrkysové vody, Varadero by malo byť na prvom mieste vášho zoznamu. Táto známa plážová destinácia ponúka úžasné úseky bieleho piesku, ktoré sú ideálne na opaľovanie a relaxáciu.

Čítajte viac:  Island v júni – Je to dobrý nápad na dovolenku?

Užite si vodné športy, ako je šnorchlovanie, potápanie, alebo si jednoducho oddýchnite na pláži s osviežujúcim nápojom. Varadero je tiež domovom luxusných rezortov, ktoré ponúkajú možnosti all-inclusive pre skutočne relaxačnú dovolenku.

Toto malebné letovisko má aj niekoľko historických zaujímavostí. Jednou z nich je Reserva Ecológica Varahicacos – prírodná rezervácia s jaskyňami s 2500-ročnými ľudskými pozostatkami a starodávnymi piktogramami.

Havana

Ako pulzujúce hlavné mesto Kuby je Havana podmanivou destináciou, ktorá spája históriu, kultúru a ohromujúcu architektúru.

Môžete preskúmať historickú Starú Havanu (Havana Vieja) – svetové dedičstvo UNESCO – kde nájdete farebné koloniálne budovy, očarujúce námestia a fascinujúce múzeá.

Prejdite sa po Malecon, slávnej nábrežnej promenáde, a ponorte sa do živej atmosféry tohto rušného mesta. Nenechajte si ujsť príležitosť zažiť pulzujúcu hudobnú scénu a vychutnať si rytmy salsy.

Za zmienku tiež stojí, že november je začiatkom Havanského festivalu klasickej hudby. Počas tohto špeciálneho podujatia sa umelci stretávajú na verejnosti, aby propagovali klasickú hudbu medzi svojim publikom.

Trinidad

Ak chcete nahliadnuť do koloniálnej minulosti Kuby, Trinidad je nevyhnutnou destináciou.

Toto dobre zachované mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je známe svojimi dláždenými ulicami, farebnými domami a očarujúcimi námestiami. Preskúmajte Múzeum koloniálnej architektúry, vyšplhajte sa na vežu Iglesia y Convento de San Francisco a vychutnajte si panoramatický výhľad na mesto.

Môžete si tiež urobiť výlet do neďalekého Valle de los Ingenios, čarovného údolia posiateho starými cukrovými plantážami, alebo si oddýchnuť na nádhernej pláži Playa Ancón, ktorá sa nachádza len kúsok od Trinidadu.

Viñales

Milovníci prírody a outdooroví nadšenci by sa mali vydať do Viñales, malebného údolia v srdci kubánskeho regiónu, kde sa pestuje tabak. Toto miesto svetového dedičstva UNESCO sa môže pochváliť úžasnými vápencovými útvarmi nazývanými mogotes, sviežimi tabakovými poliami a živou zelenou krajinou.

Môžete preskúmať oblasť na koni alebo sa vydať na túru údolím, aby ste objavili skryté jaskyne a úchvatné výhľady. Nezabudnite navštíviť tabakovú farmu, kde sa dozviete o tradičnom kubánskom procese výroby cigár.

Cienfuegos

Cienfuegos, známe ako „perla juhu“, je očarujúce pobrežné mesto s bohatým architektonickým dedičstvom. Historické centrum mesta, ktoré je tiež na zozname svetového dedičstva UNESCO, predstavuje zmes francúzskych a španielskych vplyvov.

V Cienfuegos môžete preskúmať krásny park José Martí, navštíviť Divadlo Tomása Terryho a prejsť sa po Paseo del Prado. Nepremeškajte príležitosť vychutnať si nádherný výhľad na západ slnka nad Maleconom.

Santiago de Cuba

Ponorte sa do pulzujúcej kultúry Santiaga de Cuba, druhého najväčšieho mesta krajiny.

Navštívte historický Castillo de San Pedro de la Roca, preskúmajte živé uličky centra mesta a zažite afro-kubánske rytmy v Casa de la Trova.

Santiago de Cuba je tiež známe svojim karnevalom, ktorý sa koná v júli a je pestrým a živým sviatkom.

Bez ohľadu na poveternostné podmienky je však fajn mať so sebou hlasový prekladač. Nie každý na Kube môže hovoriť po anglicky a dobrá komunikácia pri návšteve takýchto miest je veľmi dôležitá.

Budovy v Havane.

Aké sú najpopulárnejšie atrakcie na Kube v novembri?

Teraz, keď poznáme najobľúbenejšie destinácie na Kube, poďme hlbšie a preskúmajme najobľúbenejšie destinácie, kde si môžete oddýchnuť a niečo sa naučiť.

Ako sme uviedli na začiatku, počasie na Kube v novembri znamená chladnejšie teploty, takže prehliadka môže byť naozaj dobrý nápad.

Našťastie je Kuba pulzujúca a kultúrne bohatá krajina, ktorá ponúka množstvo obľúbených atrakcií a vzrušujúcich aktivít.

Teda, kam na dovolenku v novembri na Kube, ak si chcete oddýchnuť aj vzdelávať sa? Zistite nižšie:

Museo Nacional de Bellas Artes – Národné múzeum Bellas Artes

Toto národné múzeum umenia v Havane predstavuje rozsiahlu zbierku kubánskeho umenia od koloniálnych čias až po súčasné diela.

Obsahuje maľby, sochy a inštalácie, ktoré poskytujú pohľad na umelecké dedičstvo krajiny.

El Capitolio

El Capitolio sa nachádza v Havane a je to nádherná budova inšpirovaná Kapitolom USA vo Washingtone, DC. Sídli v nej Kubánska akadémia vied a ponúka prehliadky so sprievodcom, ktoré návštevníkom umožňujú preskúmať jej veľkolepú architektúru a dozvedieť sa o kubánskej histórii a kultúre.

Čítajte viac:  Najlepšie miesta sveta na návštevu na každý mesiac v roku

El Nicho

Je to malebný vodopád nachádzajúci sa v pohorí Escambray. Keď navštívite toto úžasné miesto, môžete sa vydať na túru cez svieže lesy, zaplávať si v prírodných bazénoch a obdivovať kaskádové vodopády obklopené malebnou krajinou.

Záliv svíň – Bay of Pigs

Navštívte historické miesto Záliv svíň, kde sa v roku 1961 odohrala neúspešná invázia podporovaná USA. Preskúmajte Museo Giron, aby ste sa dozvedeli o udalosti a jej význame v kubánskej histórii.

Oblasť tiež ponúka vynikajúce možnosti na šnorchlovanie a potápanie vďaka svojim živým koralovým útesom.

Che Guevara Mauzóleum

Záujemcovia o tému kubánskej revolúcie môžu navštíviť mauzóleum Ernesta „Che“ Guevaru v Santa Clare. Múzeum je venované životu vodcu revolúcie. Vidieť môžete aj sochu, ktorá pripomína jeho úlohu v spomínanej historickej udalosti.

Pláž Varadero Beach

Ak ste milovníkom dovolenky na pláži, toto miesto je určite pre vás. Oddýchnite si a vychutnajte si slnko na nedotknutom pobreží Varadera, ktoré je jednou z najznámejších plážových destinácií na Kube.

Užite si krištáľovo čisté tyrkysové vody, oddajte sa vodným športom, ako je šnorchlovanie a potápanie, alebo si jednoducho oddýchnite na jemnom bielom piesku. Varadero tiež ponúka vynikajúce all-inclusive rezorty, ktoré poskytujú luxusný zážitok z dovolenky na pláži.

Klasický výlet autom po Havane

V neposlednom rade sa povozte v klasickom veteráne a preskúmajte ulice Havany vo veľkom štýle.

Obdivujte krásne zachovalé veterány, plavte sa po Malecon a preskúmajte rôzne štvrte mesta.

To sú len niektoré z mnohých obľúbených atrakcií a vecí, ktoré môžete robiť na Kube v novembri. Vždy sa oplatí urobiť prieskum a nájsť miesta, ktoré vás najviac zaujímajú.

Obrázok malebného plážového letoviska.

Dovolenka na Kube: Najobľúbenejšie all inclusive rezorty

Kuba je domovom mnohých letovísk, ktoré ponúkajú množstvo zariadení, krásne prostredie a špičkové služby. Tu sú niektoré z najobľúbenejších all inclusive rezortov na Kube:

Royalton Hicacos Resort & Spa (Varadero)

Tento rezort len pre dospelých vo Varadere ponúka luxusný a sofistikovaný zážitok. Vďaka svojej krásnej polohe na pláži, priestranným suitám, viacerým bazénom a rôznym možnostiam stravovania ponúka relaxačnú a luxusnú atmosféru pre páry a novomanželov na svadobnej ceste.

Iberostar Varadero (Varadero)

Iberostar Varadero, známy svojimi vynikajúcimi službami a úžasnou polohou na pláži, je obľúbený medzi cestovateľmi.

Rezort sa môže pochváliť priestrannými izbami, sviežimi záhradami, viacerými reštauráciami a širokou škálou aktivít vrátane vodných športov a nočnej zábavy.

Melia Buenavista All Inclusive Royal Service & Spa (Cayo Santa Maria)

Tento rezort len pre dospelých na ostrove Cayo Santa Maria ponúka luxusný zážitok na samote. Rezort ponúka priestranné a elegantné suity, osobné služby komorníka, pokojné wellness centrum a súkromnú pláž.

Je to ideálna voľba pre páry a tých, ktorí hľadajú romantický útek.

Grand Memories Varadero (Varadero)

Tento rezort vhodný pre rodiny v meste Varadero ponúka množstvo zariadení a aktivít pre všetky vekové kategórie.

So svojou polohou na pláži, priestrannými izbami, viacerými bazénmi, aquaparkom, detským klubom a rôznymi možnosťami stravovania zaisťuje rodinám príjemný a zábavný pobyt.

Melia Las Dunas (Cayo Santa Maria)

Melia Las Dunas sa nachádza v Cayo Santa Maria a je ďalším all inclusive rezortom vhodným pre rodiny na našom zozname. Môže sa pochváliť polohou na pláži a ponúka priestranné izby, detský klub, viacero bazénov, vodné športy a množstvo možností stravovania.

Stredisko poskytuje zábavu pre všetky vekové kategórie a je ideálne pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

Malebná ulička v Havane.

Aké sú ďalšie tropické novembrové destinácie?

November je skvelý čas uniknúť chladnejším teplotám a vydať sa do tropických destinácií za slnkom, teplom a lepšími poveternostnými podmienkami.

Tu je niekoľko populárnych tropických turistických destinácií, ktoré je potrebné zvážiť pri novembrovom úteku:

Maldivy

So svojimi tyrkysovými vodami, nedotknutými plážami a luxusnými rezortmi sú Maldivy vysnívanou tropickou destináciou. November spadá do obdobia sucha, ktoré ponúka dostatok slnečného svitu a ideálne podmienky na šnorchlovanie, potápanie a užívanie si neuveriteľného morského života.

Thajsko

Thajské ostrovy a plážové destinácie, ako sú Phuket, Krabi a Koh Samui, sú obľúbenou voľbou pre tropickú dovolenku v novembri. Počasie je vo všeobecnosti suché a slnečné, čo návštevníkom umožňuje vyhrievať sa na slnku, objavovať úžasné pláže a dopriať si thajskú kuchyňu.

Čítajte viac:  Čo robiť v dôchodkovom veku - Dovolenka pre seniorov v top destináciách

Bali, Indonézia

Bali je tropický raj známy svojou bujnou krajinou, živou kultúrou a krásnymi plážami. November spadá do obdobia sucha, takže je ideálny čas na návštevu. Užite si surfovanie, jogu, návštevy chrámov a vrelú pohostinnosť balijských obyvateľov.

Kostarika

Kostarika ponúka množstvo tropických dažďových pralesov, divokej zveri a dobrodružných aktivít. November je súčasťou zeleného obdobia krajiny, ktorá sa vyznačuje občasnými prehánkami, ale je to skvelý čas na návštevu pre nadšencov prírody, pretože dažďové pralesy sú svieže a plné života.

Tieto obľúbené tropické cestovateľské destinácie v novembri ponúkajú zmes relaxu, dobrodružstva, prírodných krás, kultúrnych zážitkov a lepších poveternostných podmienok, čím zabezpečujú nezabudnuteľnú a omladzujúcu dovolenku.

Samozrejme, je samozrejmé, že efektívna komunikácia je dôležitá na všetkých miestach, ktoré sme spomenuli vyššie. Odporúčame vám, aby ste namiesto spoliehania sa na mobilné prekladateľské aplikácie použili zariadenie na okamžitý preklad.

Vezmite si napríklad Vasco Translator. Nielenže ponúka rýchle prekladateľské služby, ale poskytuje vám aj bezplatné doživotné pripojenie v takmer 200 krajinách po celom svete. S aplikáciami pre mobilné prekladače musíte v zahraničí používať svoje vlastné dáta, čo môže byť nákladné.

Kedy je najlepšie ísť na Kubu? Záver

Napriek tomu, že november nie je na Kube mimo sezóny (pripravte sa na davy), ponúka príjemné denné teploty, lákavé atrakcie vo veľkých mestách a iné. Taktiež teplota mora na Kube zostáva príjemná a počas rôznych slávností môžete stráviť čas s naozaj skvelými ľuďmi.

A ak ste niekedy zadali do vyhľadávača „kedy na dovolenku na Kubu“, „Kuba počasie“, „Kuba počasie v novembri“ alebo „kedy ísť na Kubu“, nemusíte sa báť — je to nádhera!

Pamätajte však, že november nie je najlacnejší čas na dovolenku na Kube. Ak máte záujem o nejaké lacné cestovateľské tipy na Kubu, mali by ste tam ísť v máji, júni, septembri a v októbri.

Celkovo vzaté, dovolenka na Kube v novembri sľubuje nezabudnuteľný zážitok plný tepla, kultúrneho ponoru a ohromujúcej krajiny.

Či už sa rozhodnete oddýchnuť si na úchvatných plážach Varadera, preskúmať historické uličky Havany alebo sa ponoriť do prírodných krás Viñales, Kuba má niečo pre každého cestovateľa.

S príjemnými teplotami, cenovo dostupnými all inclusive balíčkami a nespočetným množstvom aktivít je november ideálnym obdobím na návštevu tohto podmanivého karibského skvostu.

Ak sa teda stále pýtate „kam na dovolenku v novembri“, „kam cestovať v novembri za teplým počasím“, „kde je v novembri teplo na dovolenke?“, „kde je v novembri teplo a slnečno “, alebo „kde je najlepšie miesto na dovolenku v novembri?“, jednoducho choďte navštíviť Kubu.

Zbaľte si kufre a pripravte sa na vytvorenie trvalých spomienok. A nezabudnite si vziať zariadenie na hlasový preklad, pretože existuje šanca, že nie každý na Kube bude hovoriť po anglicky.

V kocke:

November je skvelý čas na návštevu Kuby kvôli príjemným teplotám, nižším zrážkam a začiatku obdobia sucha. Priemerná teplota sa pohybuje od 25 °C do 29 °C, čo ponúka príjemnú klímu pre outdoorové aktivity. Medzi obľúbené destinácie v novembri patrí Varadero pre nedotknuté pláže, Havana pre svoju pulzujúcu kultúru a architektúru, Trinidad pre svoje koloniálne čaro, Viñales pre jeho prírodné krásy a Cienfuegos a Santiago de Cuba pre ich jedinečné atrakcie. Medzi atrakcie, ktoré musíte navštíviť, patrí Museo Nacional de Bellas Artes, El Capitolio, vodopád El Nicho, Zátoka svíň, mauzóleum Che Guevara a pláž Varadero. Kuba ponúka aj rôzne all inclusive rezorty, ako napríklad Royalton Hicacos Resort & Spa a Iberostar Varadero. Pre tých, ktorí v novembri hľadajú iné tropické destinácie, sú obľúbenou voľbou Maledivy, Thajsko, Bali a Kostarika.

FAQ

Aká je priemerná teplota na Kube počas novembra?

Priemerná teplota na Kube sa počas novembra pohybuje medzi 25 °C a 29 °C, čo poskytuje cestovateľom pohodlnú a príjemnú klímu.

Aké sú obľúbené atrakcie na Kube v novembri?

Medzi obľúbené atrakcie na Kube v novembri patrí Varadero pre jeho nedotknuté pláže, Havana pre jeho pulzujúcu kultúru a architektúru, Trinidad pre jeho koloniálne kúzlo, Viñales pre jeho prírodné krásy a Cienfuegos a Santiago de Cuba pre ich jedinečné atrakcie. Medzi ďalšie atrakcie patrí Museo Nacional de Bellas Artes, El Capitolio, vodopád El Nicho, Zátoka svíň, mauzóleum Che Guevaru a pláž Varadero.

Môžete odporučiť nejaké all inclusive rezorty na Kube na novembrovú dovolenku?

Niektoré obľúbené all inclusive rezorty na Kube na novembrovú dovolenku sú Royalton Hicacos Resort & Spa vo Varadere, Iberostar Varadero vo Varadere, Melia Buenavista All Inclusive Royal Service & Spa v Cayo Santa Maria, Grand Memories Varadero vo Varadere a Melia Las Dunas v Cayo Santa Maria. Tieto strediská ponúkajú množstvo vybavenia, krásne prostredie a špičkové služby pre relaxačný a príjemný pobyt.

Robert Faber

Robert je vášnivý cestovateľ a fanúšik nových technológií. Vie dobre variť, ale nikdy na to nemá dosť času a na väčšinu jedál sa nakoniec sťažuje. Pravidelný návštevník telocvične.

Podobné pozície

Zaujímavosti o Japonsku

Zaujímavosti o Japonsku

Vitajte v krajine sushi, samurajov a sumo zápasníkov! Japonsko, kde sa starobylé tradície bez problémov spájajú s najmodernejšími technológiami. Myslíte si, že viete všetko o Japonsku alebo Japoncoch? Zamyslite sa znova! Od kurióznych kultúrnych praktík po dychberúce...

Jazyky Hviezdnych vojen: Preskúmanie jazykového bohatstva

Jazyky Hviezdnych vojen: Preskúmanie jazykového bohatstva

Vo veľkom vesmíre ságy Star Wars divákov fascinujú epické bitky, ikonické postavy a hlboké filozofie. Avšak, rozmanitosť jazykov pridáva ďalšiu vrstvu bohatstva, čím obohacuje príbeh o kultúrnu hĺbku. Franšíza predstavuje jazyky od melodických tónov Twi'lek po hrdelné...

Island v júni – Je to dobrý nápad na dovolenku?

Island v júni – Je to dobrý nápad na dovolenku?

Tí z vás, ktorí sa rozhodli naplánovať si dovolenku v júni, sa možno pýtajú, kam sa vybrať počas tohto ročného obdobia. Ak by sme vám mali poradiť, skúste navštíviť Island. Jún znamená na Islande začiatok leta, čas, kedy je krajina ohňa a ľadu skutočne plná žiarivýchm...

Zaujímavosti o Afrike: Kontinent zázrakov

Zaujímavosti o Afrike: Kontinent zázrakov

Afrika, kontinent prekypujúci zázrakmi, je pokladom lákajúcim cestovateľov aj zvedavé mysle. A tak sa možno pýtate: aké sú zaujímavé fakty o Afrike a čím je Afrika známa? Južná aj severná Afrika je krajinou rozmanitosti, histórie a mimoriadnych kultúr, od jej...

Ako povedať milujem ťa v rôznych jazykoch

Ako povedať milujem ťa v rôznych jazykoch

Zaujíma vás, ako povedať „Milujem ťa“ v iných jazykoch než vo vašom vlastnom? Ako povedať milujem ťa v kórejčine? Alebo ako vyjadriť lásku vo francúzštine? Alebo možno žijete scenár ako z filmu „Láska nebeská“ a zaujíma vás, ako povedať „Milujem ťa“ v portugalčine....